O nas

O nas, czyli kto i dlaczego. Kto tworzy te strony i dlaczego Sycylia?

Nasza strona jest tworzona od początku do końca z miłości…miłości do słońca, podróży, fotografii, dobrej kuchni, morza…
Jesteśmy zaczarowani wyspą (nie)zwykłą, dlatego tworząc stronę, chcemy pokazać Wam nie tylko piękne miejsca i magiczne zakątki, ale przede wszystkim przybliżyć zupełnie odmienną od naszej kulturę, obyczaje i tradycje Sycylijczyków! Powinniście wiedzieć, że ta część Włoch różni się diametralnie, od tej którą zna większość turystów, czyli północy Włoch. Przyjeżdżając tutaj na pewno przekonacie się o tym 🙂

Ale miało być o nas…

Iwona – współautorka bloga i “rezydentka” Sycylii.

IwonaTwórca bloga Michał, w trakcie prac powiedział mi: “Napisałabyś coś o sobie i tym dlaczego wybrałaś Sycylię”, a więc: Myślę, że w życiu potrzebne jest trochę odwagi a móc spełnić swoje marzenia – a więc się odważyłam i jako 34 latka rezygnowałam z “ciepłej posadki” w jednej z kluczowych korporacji w Warszawie i wyjechałam…właśnie na Sycylię.
Miejsca i historie ludzi, którzy żyją w tym miejscu przyciągają mnie jak magnez!  Tak właśnie było z Sycylią, wyspą (nie)zwykłą. Mieszkam w Palermo i chłonę wszystko co dzieje się nie tylko w tym mieście, ale także w całej Sycylii przemierzając ją we wszystkich kierunkach.

Poza tym kocham tańczyć, wstawać o poranku 🙂 ;)… i obserwować życie Sycylijczyków aby potem móc je Wam opowiedzieć.
Coś jeszcze? nie, ponieważ o reszcie musicie przekonać się sami :-), przyjeżdżając na Sycylię, wyspę (nie)zwykłą.

 

Ola – współautorka bloga i mama dziewięcioletniej Emilki.

OlaPodróże to dla mnie nie tylko przemierzanie kilometrów i wykreślanie największych atrakcji turystycznych odwiedzanej miejscowości z listy. Najważniejsze dla mnie jest otarcie się o genius loci -ducha miejsca, który odkrywa się przed nami jeśli spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego odwiedzane miasto wygląda właśnie w ten sposób. Jaka była jego historia? Gdy myślimy o historii miasta czy miejsca, nie sposób nie wspomnieć o historii ludzi. Jak im się żyje? Jakie są ich tradycje? Z tradycjami wiąże się najczęściej kuchnia, która jest swego rodzaju ilustracją dla miejsca, w którym jesteśmy. A wrażenia smaków przywozimy ze sobą i możemy je wspominać i czerpać z nich inspiracje  już we własnej kuchni.

Nie ma miejsc, które nie są warte zobaczenia. Wrażenia z nowym miejsc wynagradzają wszystkie trudy i ewentualne niewygody podróży.

 

Michał – twórca bloga oraz części tekstów, zdjęć i tata Emilki.

MichałDziewczyny uzgodniły, dogadały i się zaczęło. Robimy bloga, pokażemy ludziom Sycylię taką jakiej zapewne nie znają. Dobrze, nie ma problemu…czego potrzebujecie zapytałem? I następny miesiąc zajęło mi spełnianie ich zachcianek 😀 Można było się tego spodziewać, przecież kobieta zmienną jest.

Trochę o mnie, ponoć tak trzeba. Urodzony 35 lat temu w Sanoku, od 12 lat żonaty z Olą z bloga. Dumny tata 9cio letniej Emilki, pracownik działu IT w jednej z międzynarodowych firm. Z zamiłowania fotograf amator oraz informatyk uniwersalny.

 

Emilka – dziewięciolatka, uczestniczka naszych wycieczek na Sycylię i nie tylko.

Emilka

Oraz nasi przyjaciele. Przyjaciele bez których często nie było by możliwe pokazanie Wam miejsc opisanych w sekcji Warto zobaczyć.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: