Must have – niezapomnij wybierając się na Sycylię

Must have – niezapomnij wybierając się na Sycylię

Must have – niezbędne rzeczy na wyjazd na Sycylię

Mili, pomimo że okres wakacyjny mamy za sobą (przynajmniej w Polsce) tutaj na Sycylii on w dalszym ciągu trwa i będzie trwał jeszcze przez cały wrzesień i październik. Zatem wybierając się na Sycylię zdecydowanie do rzeczy typu must have należą:

1) KREM DO OPALANIA – ja osobiście polecam krem z filtrem 50, ponieważ słońce jest tutaj dosyć silne i obawiam się, że używając kremów z niższym filtrem, możecie zostać poparzonymi. Jednocześnie pisząc o kremie do opalania, nie mam na myśli jedynie wakacji, podczas których planujemy leżeć na plaży, ale także tych, podczas których chcemy pozwiedzać różne zakątki. Naprawdę warto nakładać krem na wszystkie odkryte partie ciała. Pamiętajcie o stopach!

2) NAKRYCIE GŁOWY (ważne, aby było przewiewnie!) – jest niezbędne podczas zwiedzania

3) WODA – nie, jej nie bierzcie! Z Polski, jednak pamiętajcie zabierać ją zawsze, wychodząc z hotelu. Warto także kupować wodę w supermarketach, ponieważ w barach lub restauracjach zazwyczaj jest od 3 do nawet 5 razy droższa!!!

4) DOBRE OBUWIE – myślę, że wszyscy są świadomi, ze dobre buty to podstawa podczas podróżowania, dlatego tutaj nie będę się rozpisywać. Dodam tylko, ważnym jest aby buty miały miękką i grubą podeszwę, ponieważ miasteczka i miasta w większej części zbudowane są z kamienia i łatwo odbić sobie stopy kiedy podeszwa buta jest bardzo cienka lub po prostu twarda…

5) OBUWIE NA PLAŻĘ – klapki są niezbędne, ponieważ piasek lub kamienie są tak gorące, że nie przejdziemy po plaży bez butów, tak jak przywykliśmy do tego podczas wakacji nad Bałtykiem w Polsce. Warto także pomyśleć, kiedy wybieramy się na plażę na północno – wschodnim wybrzeżu o butach do wody. W tej części wyspy przeważają plaże kamieniste, z takim samym wejściem do wody.

Do listy możemy jeszcze dodać takie rzeczy jak: pieniądze, dowód osobisty lub paszport, ubezpieczenie kosztów leczenia, ale myślę, że tego jesteście świadomi i o takich oczywistościach nie będę nawet wspominać.

1 thought on “Must have – niezapomnij wybierając się na Sycylię”

  1. Ja sobie nie wyobrażam wyjazdu na wakacje bez filtru i okularów. W sumie i to i to można kupić na miejscu, ale jak ze sobą nie wezmę, to później nie korzystam z tego, a o filtrze trzeba pamiętać

Comments are closed.