Mondello

Mondello bardzo urokliwe miasteczko 30 minut drogi od Palermo autobusem podmiejskim. Położone jest pomiędzy dwoma klifami Monte Gallo i Monte Pellegrino. Miasteczko początkowo było małą wioską rybacką lecz z biegiem czasu w XIX wieku zmieniło się w centrum turystyczne. Słynie z przepięknej piaszczystej plaży w kolorze jasno żółtym.

2 thoughts on “Mondello”

 1. Witam mam pytanie. Wraz z moim przyszłym mężem udajmy się w podróż poślubna na sycylie, myśleliśmy aby zatrzymać się na jakiś czas w samej miejscowości mondello chcemy troszkę odpocząć i poplazowac. Czy jest to dobre miejsce na wypoczynek? Są tam jakieś restauracje, bary, sklepy spożywcze itp.? Jest tam co robić wieczorami ? W samym mondello chcieliśmy zostać 7 nocy później pojechać do Taorminy. Czy to nie za długo w sensie czy nie będziemy się nudzić jeśli ta miejscowość jest aż tam malutka

  1. WItaj,

   Mondello nie jest duża miejscowością lecz znajdziesz tam wszystko o co pytasz, restauracje, bary oraz sklepy. Wypocząć na pewno można w tym miejscu, choć zależy kiedy się tam wybieracie. Z uwagi na bliskość Palermo (dojazd autobusem miejskim) w sezonie plażowym może być tam bardzo tłoczno. To jest najpopularniejsza plaża dla mieszkańców Palermo. Lokalizacja może mieć swoje i dobre strony bo jeśli będziecie się nudzić zawsze możecie pojechać zobaczyć stolicę wyspy oraz okolice. Jeśli chodzi o życie nocne, szczególnie w sezonie trudno nam cokolwiek powiedzieć. Mieszkaliśmy zawsze w Palermo i wieczorem wracaliśmy do miasta.

   Pytaj jak chcesz wiedzieć coś więcej!
   Pozdrawiamy
   LaBellaSicilia.pl

Comments are closed.