Wypożyczenie auta Sycylia – nie przepłacaj!

Wypożyczenie auta – nie przepłacaj!

 Palermo rent a car

Witajcie Kochani, nie wiem czy macie za sobą już wypożyczenie auta za granicami naszego kraju lub w naszym kraju jednak ja chciałabym dzisiaj podzielić się z Wami moim doświadczeniem w tej kwestii. W związku z tym, że podczas podróży często korzystam z przeróżnych wypożyczalni moja sugestia jest taka – najbardziej opłaca się korzystać z serwisów dostępnych w Internecie, które wyszukują dla nas najtańsze opcje. Zapytacie dlaczego nie w hotelu, pomimo że ta opcja wydaje się najbardziej wygodna ?  Niestety muszę Was przestrzec – jak zwykle za wygodę się płaci… stawki podawane przez hotel są często dwa lub nawet trzy razy wyższe za dzień wypożyczenia autka niż gdybyśmy zrobili to wcześniej, przez Internet. Zatem nie przepłacajmy, po prostu wyjeżdżając gdziekolwiek i wiedząc, że będziemy chcieli wypożyczyć samochód, przygotujmy się!

 Drugą ważną sprawą jest ubezpieczenie. Zazwyczaj wypożyczając samochód każdy firma na naszej karcie kredytowej blokuje nam kwotę wypożyczenia auta oraz tzw. kaucję, której wysokość zależy od modelu wybranego przez nas samochodu. Kaucja jest zwracana w całości jeśli oddamy auto w nienaruszonym stanie. W przypadku zaś wypadku lub uszkodzenia samochodu (zarysowania, uszkodzenia karoserii) z pozostawionej przez nas kaucji jest pobierana kwota w jakiej zostały wycenione uszkodzenia. Dlatego, w szczególności jeśli chcemy korzystać z opcji wypożyczenia auta na Sycylii polecam wybrać opcję zabezpieczenia wkładu własnego, pomimo wzrostu ceny wypożyczenia auta. Dzięki tej opcji będziemy mieć zagwarantowany zwrot kosztów pobranych z naszej kaucji przez ubezpieczyciela. Zapytacie dlaczego to ubezpieczenie jest ważne szczególnie na Sycylii? Cóż napiszę wprost – aby jeździć na Sycylii, w szczególności w dużych miastach potrzeba mieć nie tylko dobre ubezpieczenie ale przede wszystkim stalowe nerwy!

A Wy jakie macie doświadczenia?

1 thought on “Wypożyczenie auta Sycylia – nie przepłacaj!”

  1. Czy w opcji wyboru auta takie zabezpieczenie wkładu własnego ma swoją nazwę? Jest jakaś godna polecenia wypożyczalnia online? Pozdrawiam

Comments are closed.