Mimoza – Na dzień kobiet we Włoszech

Mimoza – Na dzień kobiet we Włoszech

Witam Was Moi Drodzy! Mając na uwadze dzisiaj ten szczególny dzień, w którym kobiety obchodzą swoje święto chcę Wam napisać o mimozie – kwiatku, który został wybrany we Włoszech (nie, nie tylko na Sycylii!) jako symbol Dnia Kobiet. Dlaczego nie tulipan, który tego dnia tak mocno rozpowszechniony jest w Polsce? Albo goździk?
Aby odpowiedzieć na to pytanie warto wspomnieć, skąd się wziął sam dzień kobiet, ponieważ zarówno ten dzień jak i data, w której jest obchodzony oraz kwiat są ze sobą połączone.
Właśnie w dniu 08 marca 1908 roku ulicami Nowego Jorku przeszedł marsz 15.000 pracownic zakładów odzieżowych, które domagały się swoich praw, zarówno ekonomicznych jak i politycznych. Od tamtego czasu aby upamiętnić walkę o równouprawnienie kobiet właśnie w dniu 08 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.
Mimoza zaś, przybyła do Europy z Australii i bardzo szybko się zadomowiła. Charakteryzuje się malutkimi żółtymi kwiatkami, które zakwitając zawistują nadejście wiosny. Mniej więcej tak jak w Polsce – przebiśniegi czy krokusy. Według Indian kwiaty mimozy zawsze były symbolem siły i kobiecości. Mając na uwadze zarówno korzenie pochodzenia dnia kobiet oraz symbolikę kwiatu Związek Kobiet we Włoszech w 1946 roku uznał mimozę symbolem dnia 08 marca.

Mimosa

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET !
HAPPY WOMAN’S DAY!
BUONA FESTA DELLA DONNA!

Iwona Leciak

Udostepnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Sycylia

Powiązane posty

LaBellaSicilia w nowej odsłonie

Cześć! W połowie maja pisaliśmy o zmianach, jakie planujemy w najbliższym czasie, w ten sposób: „To, co było fajne w internecie kilka lat temu, niekoniecznie